• Kursy Języka Angielskiego dla Dzieci & Młodzieży & Dorosłych & Firm

 • Ambitna i niebanalna metoda nauczania

 • Teddy Eddie w szkole Perfect

 • Nauka w formie zabawy

 • Zajęcia online

 • Nauka o kulturze angielskiej

 • Angielski dla dzieci 8-11 lat

Direct Method for English

Direct Method for English jest to nowoczesna metoda bezpośrednia, która umożliwia szybką i bezstresową naukę języka angielskiego. Opiera się głównie na mówieniu, co ułatwia słuchaczom pokonanie bariery językowej. Pisanie i czytanie ograniczone jest do minimum na korzyść konwersacji. Już od pierwszych zajęć słuchacz posługuje się językiem obcym. W przeciwieństwie do metod tradycyjnych, Direct Method pozwala na praktyczną naukę języka, ponieważ często bywa tak, że znamy setki słów i zasad gramatycznych, a nie potrafimy się swobodnie porozumieć na podstawowym poziomie języka obcego.
Podstawowe założenia Direct Method for English:

 • Szybkość jest podstawą
  Nauczyciel mówi do słuchaczy dość szybko, w naturalnym tempie konwersacji. Mimo że początkowo taki sposób prowadzenia zajęć może dziwić słuchaczy, szybko przyzwyczają się do niego, co pozwala im później łatwo rozumieć rozmowy w obcym języku prowadzone z naturalną prędkością.
 • Pytania
  Nauczyciel zadaje każde pytanie dwa razy z dużą prędkością, automatycznie zaczynając też odpowiedź za słuchacza. To pozwala łatwiej zrozumieć pytanie oraz przygotować się do odpowiedzi, dzięki czemu tempo lekcji jest szybsze. Nauczyciel nie czeka biernie, aż słuchacz sam odpowie na pytanie, ale cały czas skłania go do szybkiej odpowiedzi.
 • Odpowiedzi
  Pytania i odpowiedzi w pierwszych etapach nauki są z góry określone i od tego wzoru nie powinien odbiegać ani nauczyciel, ani słuchacz. Słuchacz ćwiczy dokładnie te słowa i struktury gramatyczne, które są zawarte w pytaniach i odpowiedziach. W kolejnych etapach wprowadza się elementy własnej inwencji i słuchacz tworzy coraz więcej własnych, dowolnych odpowiedzi. Aby rozwinąć odpowiednie odruchy językowe, należy mówić szybko i bez zastanawiania się. Dzięki temu wykorzenia się nawyk myślenia po polsku i tłumaczenia na język obcy, który bardzo utrudnia rozumienie ze słuchu i mówienie w naturalnym tempie. Najlepszym sposobem nauki języka jest po prostu mówienie nim. Słuchacze odpowiadają na pytania nauczyciela w jak najdłuższej formie, aby maksymalnie wydłużyć czas mówienia oraz ćwiczyć jak najwięcej słów i struktur gramatycznych.
 • Częste powtarzanie materiału
  Tajemnicą sukcesu w uczeniu się języka obcego są powtórki materiału. Nauka języka polega głównie na wykształceniu szybkich odruchów, podobnie jak pisanie na maszynie, albo gra na fortepianie. Takie odruchy mogą być wykształcone jedynie przez częste powtórki. Należy powtarzać tak często, aż można będzie wykonać czynność bez zastanawiania się. Dzięki systemowi powtórek, słuchacze doskonale znają cały przerobiony materiał. Jest to jedna z niepodważalnych przewag metody bezpośredniej nad innymi metodami, gdzie często jest tak, że nie wraca się już do raz opracowanych zagadnień, pozostawiając w ten sposób luki w wiedzy słuchaczy.

Więcej informacji na stronnie: http://www.dllab.eu/direct-method
Wszystkim słuchaczom naszej Szkoły umożliwiamy dostęp do platformy internetowej, dzięki której można utrwalać wiadomości z lekcji, nadrabiać zaległości, a także powtarzać materiał przed egzaminem w bardzo atrakcyjnej i nowoczesnej formie. Program obejmuje 3 moduły: słownictwo, dyktanda oraz ćwiczenia gramatyczne i słownikowe, a każde ćwiczenie przypisane jest do konkretnej jednostki w podręczniku.

Korzystając z platformy internetowej, Słuchacze otrzymują nawet 100 dodatkowych godzin nauki gratis:

 • 4500 słówek, 100 dyktand, 1000 ćwiczeń
 • bez wychodzenia z domu
 • 24h na dobę